Technologia

Systemy dachowe wykorzystują prefabrykowane panele montowane bezpośrednio na krokwiach, bądź między nimi – w zależności od systemu. Umożliwiają szybkie wykonanie ciepłego i szczelnego dachu z możliwością ekspozycji drewnianych elementów, co jest szczególną zaletą w realizacji domów z otwartą przestrzenią. Elementy łączone są za pomocą gwoździ lub wkrętów ciesielskich. Połączenia doszczelniane są za pomocą niskoprężnej pianki montażowej. Systemy umożliwiają zastosowanie dowolnego pokrycia dachu oraz wykończenia wnętrza.

Więcej

 

System ścian z prefabrykowanych paneli. Poszczególne elementy łączone za pomocą gwoździ i doszczelniane w miejscach połączeń za pomocą pianki montażowej. Między panelami montowane są drewniane elementy lub wkładki termoizolacyjne. System pozwala na budowę ścian o małej grubości przy zachowaniu najwyższych parametrów cieplnych, szczelnej konstrukcji i możliwości dowolnego wykończenia – również ze stolarką, instalacją i wykończeniem realizowanym na etapie prefabrykacji modułów. Kompaktowy charakter systemu umożliwia realizację budowy w standardowych wymiarach.

Więcej

Dlaczego poliuretan

Pianka poliuretanowa jest bardzo dobrym izolatorem odpornym na działanie grzybów i pleśni. Poliuretan jest nieszkodliwe dla zdrowia i znajduje częste zastosowanie w branży spożywczej – jest dopuszczony przez zakład PZH. Pomimo upływu czasu poliuretan nie zmienia swoich parametrów mechanicznych i izolacyjnych oraz jest niewrażliwy na opary chemiczne (podczas, gdy standardowy styropian „topi się” pod wpływem rozpuszczalników) i dyfuzję pary wodnej. Również owady i gryzonie nie stanowią dla niego zagrożenia ze względu na jego strukturę i twardość. Dzięki temu osiąga duża sztywność gotowych elementów odpornych na uszkodzenia mechaniczne.